Türkçe Bilgilendirme

Türkiye’deki bürokratik zorluklar ve yüksek vergi yükü nedeniyle birçok kişi ya da firmanın yurt dışında firma kurma arayışı içinde olduğu bilinmektedir.

Bir çok kişi ya da firma yüksek maliyetlerle off-shore firma kurulabilen ülkecikler ya da adacıklarda şube ya da bağımsız firma kurma yoluna gidmektedir. Bu girişimlerin sonucunda küçük bir kesim vergilerden kaçınırken, bir başka kesim de ağır vergi yükünden işletmelerini ayakta tutmakta zorlanmaktadır.

Yanı sıra Türkiye’de muhasebeci veya mali müşavirlere her ay önemli miktarda ücret ödenmekte, cirosu yüksek olan firmalar ise kendi muhasebecilerini istihdam etmektedir. Bu durumda bile bir çok firma vergi muafiyeti (Vergi Cenneti) durumundaki adacık ülkelerinde ekstradan firma kurmakta ve bir çok yurtdışı ticaretlerini bu firmalar üzerinden yürütmektedirler.

AMAZON VE BENZER UYGULAMALAR

Online (e-ticaret) ticaretin her geçen gün gelişmesi ve dünya genelinde toplam cirosunun artması, tüketicilerin de kolaylığı nedeniyle ilgisinin her yıl hızlı bir şekilde artması nedeniyle de bu alan yeni girişimcilerin yanı sıra mevcut toptancı ve perakendeceilerin de bu sisteme dahil olmalarını zorunlu kılmaktadır.

Ulusal ve uluslararası e-ticaret konusunda ad vergisiz ve online bir firma ilgililerin yanı sıra yeni girişimcilerin ilgisini çekmektedir.

Amazon ve Ebay gibi Multivendor (e-mağaza) sitelerinde mağaza açarak çoğunlukla evlerinde çalışan ya da ikinci bir iş yapan kişiler kendi özel e-ticaret sitelerini kurmakta zorlanmakta, kendi siteleri için ödeme sistemi almakta zorluklar çekmektedirler.

İşte bu noktada yine yurt dışında kurulu bir firma, bu firmaya ait banka hesabı ile talep edilen ya da olması gerekenler sağlanmış olmaktadır.

Kurulacak LLC (Limited Liability Company) bir çeşit Limidet Şirket özelliğindedir. Vergi ve KDV ödenmemektedir. Bunun yerine her yıl Eyalet Ücreti ödenmekte ve bir form doldurularak bu ödeme yapılmaktadır.

Tek ortaklı yani tek kişi adına kurulabileceği gibi birden çok ortaklı da olabilir. (Incorporated) Ancak yıl sonu farklı form ve gelir vergisi uygulaması olması nedeniyle Anonim Şirket benzeri olan Incorporate tipi firmaya tavsiye etmiyoruz. Yine de karar sizin.

AmeFirm, dünyanın vergi cenneti olarak bilinen yanı sıra firma ve banka hesabı ABD hükümetinin kontrolünde ve korumasında olan LLC tipi firma için en cazip teklif ve en kısa sürede işlem için hizmet vermektedir.

Off-Shore tipi firma ve buna bağlı banka hesapları için astronomik ücretler ve yıllık yine astronomik ücret taleplerinde bulunulduğu bilinmekle beraber, her işlem için yine yüksek bedeller talep edilmektedir.

En önemlisi ise; Off-Shore firma ve banka hesaplarının hiç bir güvenlik garantisinin olmamasıdır. Off-Shore bankalarının hesap korumak adı altında ve para transfer için yüksek ücretler talep ettiği bilinmektedir.

ABD’deki adı bilinen ve kontrol altındaki yasal bankaların ücretleri bellidir. AmeFirm olarak size Türkiye’den ya da herhangi bir yerden Amerika Birleşik Devletleri dahip dünyanın her yerine (ABD Hükümeti tarafından kara listeye alınan ülkeler hariç) ticaret ya da hizmetlerini karşılığında ödeme kabul edebilecek yasal bir firma yapısına sahip olmanızı sağlıyoruz. (Yasadışı, porno, dini içerikli satışlar, sağlık kurulları tarafından onaylanmamış sağlık ürünleri, güvenliği onaylanmamış cihazlar, bomba veya patlayıcılar ile bunların yapımında kullanılan ürünler hariç)

Yasal firma kaydı ile ilgili sitenin diğer sayfalarındaki bilgileri lütfen okuyunuz. Site anasayfasının üst tarafında bulunan “Türkçe” dil seçeneğini seçerek bilgilere ulaşabilirsiniz.

DANIŞMANLIK

AmeFirm.com kadrosundaki ABD deneyimli Ekonomist ve Türkiye deneyimli Hukukçu personeliinin yanı sıra sözleşme imzaladığı ABD Hükümeti Yetkili Kayıt Firması’ının kadrosunda uzman Hukukçu ve Muhasebeciler ile hizmetinize hazırdır.

LLC firma ve banka hesabınız 48 saat içinde hazır edilmekte ve eposta adresinize iletilmektedir. Banka hesabı açılabilmesi için ayrıca 100 dolar hesaba yatırılması zorunludur. Bu para sizin paranızdır.

Formu doldurup, bilgileri yazmanız yeterlidir. Eğer İngilizce’niz yeterli değil ise AmerFirm.com yardıma hazırdır. Kayıt işlemlerinin sağlıklı bir şekilde neticelendirilmesi için $100 danışmanlık desteği ücreti almaktadır. Firma kayıt işlemlerinizin kabul edilmemesi durumunda ödediğiniz ücret iade edilmektedir. Eğer yeterli İngilizce’ye sahip iseniz buna gerek yoktur.

Eğer yıllık danışmanlık gereksinimi duyarsanız AmeFirm yardıma hazırdır. İşinizin yoğunluğuna ve buna karşılık verilecek hizmete göre danışmanlık bedeli ayrıca belirlenir.

AMAZON VE BENZER UYGULAMALAR

Amazon ve benzer uygulamalar üzerinden de online ticaret yapacakların Youtube üzerinde deneyimlerini paylaşan kişilerin vidyolarını izlemelerini tavsiye ederiz.

ÖNEMLİ NOT: Amazon’a yeni başvuracaklar başvurunuzda yaşadığınız yeri mutlaka Türkiye olarak belirtiniz.

Sorularınız için bizimle Türkçe iletişime geçebilirsiniz: [email protected]

İLETİŞİM FORMU

FİRMANI KAYDET

america firme registration for foreigners